News

jezioro.jpg
Jezioro islandzkie Kleifarvatn które leży w pobliżu opuszczonej bazy wojskowej armii Stanów Zjednoczonych. Wiosną zostaje znalezione ludzkie szczątki z raną postrzałową w czaszce. Na miejscu pojawia się Erlendur wraz ze śledczymi. Funkcjonarjusze policji odktyli, że do ciała przyczepione jest nieznane urządzenie, po szczegółowych oględzinach okazuje się, że to specjalistyczny sprzęt nasłuchowy z lat 60. w Związku Radzieckim. Z tego powodu prowadzone jest żmudne śledztwo.
W powieści znajdziemy typowe wątki szpiegowskie, jednak nie jest to typowa powieść z tego gatunku. Kryminalna fabuła przypomni o ponurym totalitaryzmie, o bezbronności małych krajów, pozostających w strefie wpływów wielkich mocarst.
Opowiesci_Niesamowite_Edgar_Allan_Poe.jpg
Nieziemskie opowieści zdołały mnie zaskoczyć, zanim jeszcze zaczeła się akcja. Na samym starcie okładka, estetyczna, zaprojektowana idealnie - nawiązuje do treści, jednak nie zdradza wysztkiego. Tło muzyczne - zaskoczenie - początek cichy, ale za razem niezwykły, jak na komercyjne produkcje. Brzmi bardzo dobrze, idealnie wpasowała się w zbrodzniczy klimat. No i przyszła kolej na treść opowieści, część przedstawia, grozę w umysłach ludzkich, opanowanych przez samiistne szaleństwo. Inne to tak zwany czarny humor, pełne bohaterów o nieziemskim pochodzeniu. Siedem godzin audiobooka to dla niektórych koneserów może okazać się zbyt mało, żeby dostatecznie poznać twórczość Edgara Allana Poe’ego. To świetny wstęp do krain przepełnionych złem, poza czasem i przestrzenią.
szubienicznik.jpg
Polska, przełom XVII wieku, Jacek Zaremba, przybywa do Wielkopolski na dwór starego przyjaciela, kóry zwrócił się do niego z prośba o rozwiązanie nietypowej sprawy. Intryga jest bardzo skomplikówana, przed Jackiem stroi nielada wyzwanie, czy sobie poradzi?
"Kto i po co zgromadził obcych sobie ludzi w majątku stolnika Ligęzy?
Kto i po co napisał do nich wcześniej dramatyczne listy w imieniu gospodarza?
Jakie tajemnice skrywają owi goście i co ich łączy?
Zemsta, nienawiść, wielki skarb?
Wydaje się, że okrutny demiurg plącze ludzkie losy. Kto jeszcze padnie ofiarą jego knowań?"
Podejżenie pada na okrutnego demiurga, który miesza się w ludzkie losy.
za-wszystko-trzeba-placic-aleksandra-marinina.jpg
Nadchodzi czarny dzień dla Nastii Kamieńskiej. Jej znajomy mafiozo Denisow, przychodzi do niej z prośbą, potrzebuje natychmiastowej pomocy w znalezieniu mordercy jego przyjaciółki. Nieoficjalnie śledztwo wykazuje, że morderstwo przyjaciółki w Austrii ma duży związek ze śmiercią naukowców z Rosji. Nastia jest inteligentną osobą i zaczyna podjeżweać, że Denisow może prowadzić podwóją grę, tym samym chce ją wciągnąć w pułapkę. W tym samym momencie, oskarożona w bliskie kontakty z mafiozami, została odsunięta od pełnionych obowiązków. Ale to dopiero początek jej kłopotów. Dostaje głuche telefony od tajeminczego Arsena, po kilku dniach ktoś włamuje się do domu, przeszuje jej cały komputer, jednak mocna psychocznie major Nastia Kamieńska nie daje się zastraszyć i wypowiada woje mafi, staje oko w oko z mężczyzną przez którego kiedyś omal nie zginęła.
zanim-znowu-zabije-250.jpg
To już kryminał numer 3 z główną rolą Rudolfa Heinza! Seria brutalnych zabójst, świadek piłkarski, przeszłość któa do niego wraca w życiu komisarza - to wszystko czeka nas w nowej serii kryminału. 2010 rok, 10 kwiecień, stolica Polski, Jacek Kos, czołowy piłkarz reprezentacji Polski, zdeterminowany rzuca się pod pociąg. Po kilku tygodniach do Katowic wraca obecny selekcjoner piłkarski reprezentacji Polski. Józef Heinz prosi syna, którego nie widział od wielu lat, by pomógł mu wyjaśnić powody którymi kierował się zawodnik. Kierując się poglądami osobistymi, Rudolf postanawia w trakcie urlopu prowadzić półprawne dochodzenie w sprawie śmierci reprezntanta Polski i tak wpada na dziwny trop - i tak światło dzienne ujżała dawna sprawa o kryptonimie "ZZZ". Nazwa sprawy pochodzi od listu, który wysłał sadystyczny morderca. Podczas długiego majowego weekendu ze szpitala psychiatrycznego zbiegł Inkwizytor który ma w planach wyrównanie rachunków z Heinzem.
więcej informacji: http://tanieksiazkionline.pl/
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one